Garden Metamorfozi | Europejskie Centrum Solidarności -nie zapomnieli o zieleni
392
post-template-default,single,single-post,postid-392,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,

Blog

Europejskie Centrum Solidarności -nie zapomnieli o zieleni

ECS to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o naszym największym sukcesie obywatelskim – zwycięstwie Solidarności. Obiekt zajmuje powierzchnię około jednego ha i posiada 5 pięter oraz podziemny parking. Powstał w Gdańsku w dzielnicy Śródmieście.  Projekt został wybrany drogą konkursu spośród 58 prac. Konkurs architektoniczny wygrała pracownia Fort z Gdańska Antoniego Taraszkiewicza. Koszt budowy wyniósł 231,1 mln zł.

Nowa siedziba ECS będzie agorą, gdzie przestrzeń znajdą ludzie i idee służące budowaniu i rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego, miejscem spotkań tych, którym droga jest przyszłość świata.

Cudowną atmosferę wewnątrz budynku stwarza zaprojektowanie zieleń. Nasadzenia drzew i traw w aranżaji nowoczesnosnej formy całego gmachu sprawia ogromne wrażenie. Niezmiernie ważne jest oświetlenie, które sprawia, że przenosimy się do innego wymiaru.

Bardzo sie ciesze, że architekci nie zapominają o zieleni przy tak  reprezentacyjnym i ważnym dla wszsytkich Polaków miejscu. Nie tylko wokół ale rówież w środku jest wiele rośłin,

Zieleń we wnetrzach działa jak naturalne filtry, które oczyszczają powietrzezieleń i tworzą wspaniałą atmoswerę.

ECS będzie kontynuować przedsięwzięcia adresowane do różnych środowisk z Polski, Europy i świata: konferencje, debaty, projekty dla dzieci i młodzieży, spektakle teatralne, pokazy filmowe (także w 3D) i wystawy czasowe.

Przez cały rok będzie czynny ogród zimowy, stworzony do aktywności artystycznych, spotkań i wypoczynku. A od wiosny do jesieni taras widokowy na dachu, skąd roztacza się piękna panorama terenów postoczniowych, a także Starego i Głównego Miasta.

WP_20140830_063 WP_20140830_013 WP_20140830_012 886430_5 Kopia_DSC01190

 

źródło:

trójmiasto.pl

Brak komentarzy

0

Sorry, the comment form is closed at this time.