Garden Metamorfozi | Jak powiększyć swój ogród?
405
post-template-default,single,single-post,postid-405,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,

Blog

Jak powiększyć swój ogród?

Odpowiednio użyte zwierciadło może nadać ogrodowi tajemniczości, odrobinę magii, ale także powiększyć go optycznie. Coraz częściej spotyka się takie wykorzystanie luster w ogrodach.

Zwierciadło daje złudne wrażenie głębi. Po drugiej stronie lustra jest taki sam kawałek świata, jaki znajduje się przed nim. Ustawienie luster w umiejętny sposób może optycznie powiększyć ogród. Jest to korzystne zwłaszcza przy powierzchniowo niewielkich ogrodach.

 

z14330273Q,Iluzja-doskonala---w-umocowanym-do-muru-lustrze-pr
Bardzo ciekawym sposobem na optyczne „dwukrotne” powiększenie ogrodu jest zrobienie sztucznego przejścia. Wykreowana forma bramy w ogrodzeniu, z ładnie uwidocznioną futryną i lustrem pośrodku wygląda jak przejście do drugiej części ogrodu. Widok w lustrze to symetryczne odbicie rzeczywistości, więc ściana z bramą będzie złudną osią symetrii dla całości założenia. Odnosimy wrażenie, że za bramą jest jeszcze drugie tyle przestrzeni.

lustro

 

Lustro najlepiej umieścić na ścianie domu lub murze ogrodzenia . Aby wzmocnić iluzję, warto doprowadzić do niego posadzkę o regularnym wzorze, której linie biegną prostopadle do szklanej tafli. Świetny efekt da też umieszczenie zwierciadła tuż nad zbiornikiem wodnym o regularnym kształcie – uzyskamy wówczas dwa razy „większą” sadzawkę!

urban-garden-living-room-anewgardenŹródło : info.e-ogrody.pl

 

 

Brak komentarzy

0

Sorry, the comment form is closed at this time.