Garden Metamorfozi | Jak rośliny zmieniają wizerunek firmy??
298
post-template-default,single,single-post,postid-298,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,

Blog

Jak rośliny zmieniają wizerunek firmy??

Już starożytni Grecy i Rzymianie zdobili swoje domy z atrium i wewnętrznym dziedzińcem roślinami w donicach. Wykorzystując do tego celu rośliny rosnące w miejscowym środowisku. Powszechnie odczuwano korzystny wpływ roślin na człowieka. Pracę w ogrodzie zalecano osobom chorym.

Na początku lat siedemdziesiątych duże firmy amerykańskie zaczęły dekorować pomieszczenia biurowe żywymi roślinami doniczkowymi. Uważano, że obecność roślin zwiększa wydajność pracy, obniża absencję, a nawet podnosi morale pracowników. Były to stwierdzenia i opinie nie poparte żadnymi badaniami. W roku 1979 Campbell wykazał, że obecność roślin i ryb w akwariach sprawia, że klienci czują się w biurze bardziej komfortowo i mają wrażenie, że są mile widziani.
Badania ankietowe przeprowadzone przez Aitken i Palmer [1989] wykazały, że 70% ankietowanych zgadza się ze stwierdzeniem, że: biuro ładnie udekorowane żywymi kwiatami stwarza wrażenie dobrze zorganizowanej i kompetentnej instytucji. Dane te świadczą o tym, że obecność roślin może decydować o pierwszym wrażeniu klienta o firmie.

SONY DSC

166-453

 

Brak komentarzy

6

Sorry, the comment form is closed at this time.